Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Hizmet İçi Eğitim Semineri

Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Hizmet İçi Eğitim Semineri

Genel Müdürlüğümüz Ar-Ge Projeler Daire Başkanlığınca düzenlenen Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Hizmet İçi Eğitim Semineri 17-21 Nisan 2017 tarihleri arasında Trabzon Akçaabat Uygulama Otelinde gerçekleştirilmiştir. Açılış 17 Nisan 2017 Pazartesi günü Daire Başkanı Ersin CAN, Trabzon İl Millî Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Akçaabat İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet ÜÇÜNCÜ, akademisyenler ve 69 öğretmenin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Daire Başkanı Ersin CAN Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Çalışması ve Ar-Ge Projeler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen diğer çalışmalar hakkında bilgi vermiştir. Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ illerinde yapılan çalışmadan ve seminere ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyetini dile getirmiştir.

 

Çalışmanın ilk günü Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Çalışması ve 04 Mayıs 2017 tarihinde öğrencilerin yazma becerisi noktasında durumunu tespit etmeye yönelik Ankara, İstanbul ve Adana illerinde yapılacak pilot uygulama hakkında,  pilot uygulamanın yapılacağı okullardan davet edilen Sınıf, Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerine bilgilendirme yapılmıştır. Çalışma boyunca yazma görevleri ve dereceli puanlama anahtarları oluşturma ile redaksiyon çalışmalarında görev alan akademisyenler tarafından pilot uygulamada yer alan yazma görevlerinin benzerleri katılımcı öğretmenlere tanıtılmıştır. Bu kapsamda, öğretmenlerden yazma görevleri oluşturmaları istenmiş ve dereceli puanlama anahtarları hakkında bilgilendirmeler yapılarak puanlama çalışmaları yaptırılmıştır. Çalışma, 21 Nisan 2017 Cuma günü seminerin genel değerlendirmesi yapılarak sonlandırılmıştır.25-04-201725-04-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.