Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Çalıştayı

     Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Ar-Ge Projeler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Çalıştayı” 17-21 Ekim 2016 tarihleri arasında Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.
Yazılı Anlatım Becerilerinin Ölçülmesi ve Değerlendirilmesi Çalıştayı

      17 Ekim 2016 tarihinde çalıştayın açılış programına MEB Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Baskı ve Sevk Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Bayram TARAN, Ar-Ge Projeler Daire Başkanı Sayın Ersin CAN, Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Daire Başkanı Sayın Mehmet Emin GÜNAYDIN, Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanı Sayın Hüseyin GÜÇ, Veri analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Kemal BÜLBÜL ile çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğretmenlerden oluşan 60 kişilik bir grup katıldı.

      Açılış programında İstiklal Marşı ve Saygı duruşu sonrası Daire Başkanı Sayın Bayram TARAN projenin öneminden bahsetti. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram ÇETİN’in bu projeye verdiği önem ve katkıları paylaştı. MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT konuşmasında çalıştayı düzenleyen Genel Müdürlük çalışanlarına, akademisyenlere ve farklı illerden gelen öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Milli Eğitimin amacının okuyan, düşünen, düşündüklerini sözlü ya da yazılı olarak ifade eden bireyler yetiştirmek olduğunu;  eğitimin en önemli ayağını oluşturan öğretmenlerin, Türk eğitim sisteminin geleceğini şekillendirecek böyle önemli projelerde yer almalarını önemsediğini belirtti.

      Çalıştayın ilk iki günü akademisyen sunumları ve atölye çalışması ile tamamlandı.       Çalışma grupları moderatörlerin rehberliğinde çalışmalarını yürütmüştür. Grup çalışmaları boyunca ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 7. sınıf Türkçe Öğretim Programları ile lise 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Programları Prof. Dr. Adnan KAN’ın grup moderatörlerini yönlendirmeleriyle okuma ve yazma kazanımları açısından incelenerek yeterlik ve yazma ölçeği belirlenmiş, çalıştay 21 Ekim 2016 tarihinde Ar-Ge Projeler Daire Başkanı Sayın Ersin CAN, Baskı ve Sevk Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Bayram TARAN, Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanı Sayın Hüseyin GÜÇ; Sınav Yönetimi, Moral Motivasyon ve Rehberlik Daire Başkanı Yunus YAĞMUR’un çalışmaya yönelik duygu ve düşüncelerini paylaştıkları konuşmalarla sona erdi.

 

24-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.