Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

UYGULAMALI SORU HAZIRLAMA TEKNİKLERİ SEMİNERİ 31 EKİM - 4 KASIM 2016 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

UYGULAMALI SORU HAZIRLAMA TEKNİKLERİ SEMİNERİ 31 EKİM - 4 KASIM 2016 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

     MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığınca “Uygulamalı Soru Hazırlama Teknikleri Semineri” 31 Ekim-4 Kasım 2016 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. Ülkemizin birçok ilinden 147 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını Daire Başkanı Hüseyin GÜÇ yaptı.

     Açılış konuşmasının ardından “Mesleki Etik” konulu bir sunum yapan Hüseyin GÜÇ, konuşmasında: “Bizler, akademik başarıdan önce iyi bir insan, iyi bir yurttaş yetiştirme amacındayız. Hiçbir değeri önemsemeyen, kendine, ailesine ve milletine faydası olmayan bireylerin kuru bilgilerle yetiştirilmesi boş bir çabadır. Ancak, değerler üzerine inşa edilmiş bir eğitim öğretim süreci içinde bireylerin edindiği her bilgi ülkemizin ve insanlığın yararına olacaktır. Aynı zamanda hepimizin öğrencilerimizi çağın koşullarına göre yetiştirmek gibi ortak bir derdi var. Bu doğrultuda öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını belirlemek için yaptığımız sınavların kalitesini ve niteliğini daha da artırmak istiyoruz. Eskilerin deyimiyle kem aletle kemâlat olmaz. Bu seminerlerimiz, Bakanlığımızda soru yazarı olarak görevlendirdiğimiz öğretmenlerin bilgi birikiminin ve tecrübelerinin artmasına yardımcı olacaktır.” dedi.

 

     Seminerin ikinci gününde ölçme ve değerlendirme dikkat edilmesi gereken özellikler ve yeni yaklaşımlarla ilgili sunum yapıldı. Seminerin üçüncü ve dördüncü günlerinde sınav soruları başta olmak üzere çeşitli sınavlara ait soruların madde analizleri katılımcılarla paylaşıldı. Soru yazım çalışmaları ile devam eden seminer, 4 Kasım Cuma günü kapanış toplantısı ile son buldu.

09-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-201609-11-2016

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.