Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLIK İÇİN DEĞERLENDİRME SINAVI

ÜNİVERSİTE SINAVLARINA HAZIRLIK İÇİN DEĞERLENDİRME SINAVI

Üniversite Sınavlarına Hazırlık YGS 1. Değerlendirme Sınavı 18.11.2016 tarihi itibarıyla Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinde öğrencilerin kullanımı için PDF formatında yayımlanmıştır.

 

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2015 yılı başından beri yaptığı çalışmalarla öğrencilerinin hazırlıklarına Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavları hazırlayarak yardımcı olmayı sürdürmektedir.

 

Üniversite Sınavlarına ve Merkezi Ortak Sınavlara hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlanması, sınav kaygılarının düşürülmesi ve sınav pratiği oluşturulması için Merkezi Ortak Sınavlara Hazırlık 1. Değerlendirme Sınavı 31.10.2016, 2. Değerlendirme Sınavı ise 17.11.2016 tarihi itibarıyla yayımlanmıştır.

 

Üniversite Hazırlık için hazırlanan 1. Değerlendirme Sınavı ise 19.11.2016 tarihi itibarıyla yayımlanacaktır.

 

Millî Eğitim Bakanlığının tüm sınıf düzeylerinde hazırladığı Kazanım Kavrama Testleri ile Değerlendirme Sınavlarına ulaşmak için Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresi aşağıdadır:

 

Sınava ulaşmak için tıklayınız.


Tüm idareci, öğretmen ve velilerimize teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz…

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.