Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Türkçe Dil Yeterliliklerinin Belirlenmesi ve Ölçme-Değerlendirme Araçlarının Geliştirilmesi Projesi

Genel Müdürlüğümüz ve UNICEF işbirliği ile yapılması planlanan “Türkçe Dil Yeterliliklerinin Belirlenmesi ve Ölçme-Değerlendirme Araçlarının Geliştirilmesi Projesi”nin taslak proje metnini tashih etmek amacıyla 16-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında Ankara Hilton otelinde bir toplantı gerçekleştirildi.  
Türkçe Dil Yeterliliklerinin Belirlenmesi ve Ölçme-Değerlendirme Araçlarının Geliştirilmesi Projesi

        Toplantıya Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram ÇETİN, Ar-Ge Projeler Daire Başkanı Ersin CAN, UNICEF Temsilcisi, Bakanlık personeli, Yabancılara Türkçe Öğretimi ve Ölçme ve Değerlendirme alanlarından akademisyenler katıldı.

 

       Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram ÇETİN katılımcılara dil yeterliliklerinin belirlenmesinin ne kadar önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini ifade etti. Daha sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden gelen katılımcılar Bakanlığımızın Yabancılara Türkçe Öğretimi konusunda yaptığı çalışmaları aktardı.

 

       Katılımcı akademisyenlerimizden Yrd. Doç. Dr. Kadir Kaan BÜYÜKİKİZ, Dünya’da yabancı dil öğretimi ve Türkiye’de yabancılara sunulan Türkçe öğretimine ilişkin yapılan çalışmalardan bahsetti. Gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra taslak proje metninin düzenlenmesine geçildi.

 

17-08-201717-08-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.