Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Soru Güncelleme Çalıştayı

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü işbirliği ile kara yollarında seyreden araçları kullanacak sürücü kursiyerlerine yönelik “Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Soru Güncelleme Çalıştayı” 31 Ekim- 4 Kasım 2016 tarihinde Afyonkarahisar ili, Korel Termal Otel’de gerçekleştirildi.
Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Soru Güncelleme Çalıştayı

    31 Ekim 2016 tarihinde çalıştayın açılış programına Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Sayın Ersin CAN, Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Sayın Ercan ALPAY ve Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN ile çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen öğretmenlerden oluşan 45 kişilik bir grup katıldı.

    İstiklal Marşı ve saygı duruşu sonrası Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN çalıştayın Afyonkarahisar ilinde gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduğunu ve Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursiyerleri için önemli bir adım atıldığını vurguladı. Daire Başkanı Ercan ALPAY çalıştayın öneminden bahsedip gerekliliği üzerinde durdu. Daire Başkanı Ersin CAN, Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı’nın ilerleyen süreçlerde yol haritasını çizmek için en önemli adımının atıldığını, bundan sonraki çalışmalarda öğretim programlarının iyileştirilmesi ve kritik davranışların geliştirilmesi üzerinde çalışılacağını belirtti.

    Çalıştayın ilk günü MEB personelinin sunumu ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden Sayın Prof. Dr. Nükhet DEMİRTAŞLI’ nın TÜBİTAK 1001 Projesi ve MTSKS Alan Dersleri Kritik Davranışları ve Belirtke Tablosu sunumlarıyla devam etti. Çalıştayın ikinci günü “Çoktan Seçmeli Madde Hazırlama Teknikleri” ile ilgili katılımcılar bilgilendirilip atölye çalışmalarına başlandı.

 

    Atölye çalışmaları akademisyenlerle koordineli bir şekilde devam etmiştir. Çalıştayın son gününe kadar gruplar halinde çalışılarak bilişsel alan basamaklarına uygun maddeler yazılıp redaksiyonları yapıldı. Gazi Üniversitesinden Sayın Yrd. Doç. Dr. Seda HATİPOĞLU MTSKS’ ye yeni eklenen Trafik Adabı dersi ile ilgili yaptığı sunumla katılımcıların trafikte yapılan davranışlar ile ilgili farkındalıklarını arttırmıştır. Trafikte insanların yaptığı her davranışın sadece kendi hayatını değil çevresini de olumlu ya da olumsuz etkilediğinin önemi üzerinde durmuştur.Çalıştay 4 Kasım 2016 tarihinde Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Sayın Ersin CAN ve değerli akademisyenlerin çalışmaya yönelik duygu ve düşüncelerini paylaştıkları konuşmalar ve teşekkür belgelerinin dağıtımıyla sona erdi.

 

07-11-201607-11-201607-11-201607-11-201607-11-2016

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.