Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

OSTD Kapsamında Hazırlanan Kılavuz Kitapların Nihai Olarak Sunulması Çalıştayı

OSTD Kapsamında Hazırlanan Kılavuz Kitapların Nihai Olarak Sunulması Çalıştayı

14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde “Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye (OSTD) Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışması” nın son çalıştayı gerçekleştirilmiştir. Çalışma kapsamında toplam on bir alanda kılavuz kitaplar hazırlanmıştır. Temel eğitim düzeyinde oluşturulan dokuz temel branş Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, Müzik ve Sınıf Eğitimidir. Rehberlik ve Okul Yöneticileri için ise kılavuz kitapçıklar oluşturulmuştur.

Çalışma Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü personeli, pilot okullarda görev yapan öğretmenler ve akademisyenlerin işbirliği ile yürütülmüştür. Çalıştay sürecinde toplam 11 oturumda sahada uygulama sonucu karşılaşılan durumlar paylaşılmış ve kılavuz kitaplar tasarım, dil ve içerik açısından incelenmiştir. Bu çalışmalar sonucunda gerekli düzenlemeler yapılarak kılavuz kitaplara nihai hali verilmiştir.

16 Kasım 2018 tarihinde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Sadri ŞENSOY’ un kapanış konuşmasıyla çalışma başarıyla tamamlanmıştır.  Bu süreçte emeği geçen tüm katılımcılara Genel Müdürlük olarak teşekkürlerimizi sunarız.

 

19-11-201819-11-201819-11-201819-11-2018

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.