Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

OSTD Eğitici Eğitiminin Verilmesi Çalıştayı ve Pilot Okullardaki Saha Çalışmaları Tamamlandı

Okul ve Sınıf Tabanlı Değerlendirmeye Dayalı Öğretmen Kapasitesinin Güçlendirilmesi Çalışması (OSTD) kapsamında Eğitici Eğitiminin Verilmesi Çalıştayı ve OSTD Etki Değerlendirmesi Saha Çalışması basamakları tamamlandı.
OSTD Eğitici Eğitiminin Verilmesi Çalıştayı ve Pilot Okullardaki Saha Çalışmaları Tamamlandı

03-07 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen Eğitici Eğitiminin Verilmesi Çalıştayı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ArGe Projeler Daire Başkanlığı) personeli, öğretmen ve akademisyenlerin işbirliğinde gerçekleşti. Çalıştayda pilot illerde belirlenen ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine okul ve sınıf tabanlı değerlendirmeye dayalı eğitim süreci aktarıldı. Eğitime katılan öğretmenler 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde aldıkları eğitimi kendi okullarındaki zümreleriyle paylaştı. Bu süreç ÖDSGM personeli tarafından takip edilerek raporlaştırıldı.

 

Sürecin bir sonraki basamağı olan saha çalışmasına dayalı etki değerlendirmesi 22 Ekim-02 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu süreçte akademisyen ve ÖDSGM personeli beş pilot ilde örneklem dâhilinde belirlenen okulları ziyaret ederek ders gözlemleri ve odak grup mülakatları gerçekleştirdiler. Biçimlendirici değerlendirme etkinlik örnekleri materyalleri de hazırlayan branş ve ilkokul öğretmenleri etkinlik örneklerini akademisyenlerle paylaşıldı.

 

Bu süreçte çalışmalarımıza katkı sağlayan pilot okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere teşekkürlerimizi sunarız.

 

Ankara                 : Beytepe İlkokulu ve Tevfik İleri Ortaokulu

İstanbul               : TOKİ Şehit Er Yılmaz Özdemir İlkokulu ve Sultan Abdulhamit İmam Hatip Ortaokulu

Trabzon               : Ahmet Saka İlkokulu ve Bener Cordan Ortaokulu

İzmir                     : Ertuğrul Gazi İlkokulu ve Karşıyaka Ortaokulu

Van                       : Polatoğlu İlkokulu ve Hilmi Irak Ortaokulu

 

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.