Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ortak Sınavlar Değerlendirme Toplantıları

Genel Müdürlüğümüzce 27 Ocak – 13 Şubat 2015 tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlerine yönelik “Ortak Sınavlar Değerlendirme Toplantıları” yapıldı.
Ortak Sınavlar Değerlendirme Toplantıları

2013 – 2014 öğretim yılında ilki gerçekleştirilmiş olan ve 26 – 27 Kasım 2014 tarihlerinde birinci dönem uygulaması başarı ile yapılan “8. Sınıflar Ortak Sınavlarının” değerlendirme toplantıları İl Millî Eğitim Müdürleri ve İl Sınav Koordinatörlerinin katılımı ile daire başkanlarımız başkanlığında, Genel Müdürlüğümüz toplantı salonlarında yapıldı.

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen toplantılar her il ile özel olarak düzenlendi. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıların yaklaşık ikişer saat süren oturumların ilki Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü uzmanlarınca yürütüldü. İlk oturumda illerin “8. Sınıflar Ortak Sınav” durumları bir önceki yıl ve bu yıl birinci dönem bazında il, ilçe, okul düzeyinde ülke ortalamaları ile ilişkilendirilerek ayrıntılı olarak değerlendirildi.

İkinci oturumda ise Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Mesleki ve Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü daire başkanları ve uzmanlarınca yapıldı. Toplantıda il, ilçe, okul düzeyinde son 5 yılın YGS verileri ayrıntılı olarak değerlendirildi.

Her iki oturumda da illerimizin durumlarını etkileyen etmenler ile başarılarının arttırılabilmesi için alınabilecek önlemler ve illerde uygulanmakta olan güzel örnekler üzerinde verimli istişareler yapıldı.

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.