Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

“ÖLÇME DEĞERLENDİRMEDE TEMEL KAVRAMLAR VE ELEKTRONİK SORU BANKASI ÇALIŞTAYI” ANKARA BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE YAPILDI

“ÖLÇME DEĞERLENDİRMEDE TEMEL KAVRAMLAR VE ELEKTRONİK SORU BANKASI ÇALIŞTAYI” ANKARA BAŞKENT ÖĞRETMENEVİNDE YAPILDI

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından elektronik ortamda soru yazım süreci ile ilgili olarak “Ölçme Değerlendirmede Temel Kavramlar ve Elektronik Soru Bankası Çalıştayı”  1 Ağustos 2016 tarihinde Ankara Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

          Soru oluşturma ve geliştirme süreçlerinde tanımlanan prosedürler üzerine gerçekleştirilen sunumun ardından ölçme değerlendirme ile ilgili genel kavramlar konulu eğitimin gerçekleştirildiği Çalıştay’a Türkiye’nin çeşitli illerinden 160 öğretmen katıldı.

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Çalıştay’ın açılış konuşmasını Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanı Hüseyin GÜÇ yapmıştır. Daire Başkanı GÜÇ konuşmasında; 2015 yılı başından beri soru biçimi, tarzı ve içeriğinde olduğu gibi güvenlik prosedürlerinde de pek çok değişiklik yaptıklarını, çağın gereklerine uygun bir sistem için sürekli çalıştıklarını, Türkiye’nin nitelikli ve güvenilir sınav merkezi olarak dünyadaki ve Türkiye’deki yenilikleri takip ettiklerini ifade ederek millet olarak yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde katkılarından dolayı katılımcı öğretmenlere teşekkür etti. Çalışmaların ülkemize ve Bakanlığımıza hayırlı olması temennisiyle konuşmasını tamamladı. Daha sonra kürsüye gelen  Birim Sorumlusu Çalıştay’dan beklentilere, soru hazırlarken dikkat edilecek kurallara, Kazanım Kavrama Testlerinin önemine değindi. Çalıştay’ın devamında eğitim görevlileri başkanlığında; eğitim dili ve kavramları, örneklerle soru yazma çalışmaları, açık uçlu soru yazma ve rubrik hazırlama, elektronik soru bankasının tanıtımı, soru giriş modülünün kullanımı  ile ilgili oturumların gerçekleştirilmesiyle Çalıştay, 18.00’de sona erdi.

03-08-201603-08-201603-08-2016

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.