Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Okul Öncesi ve İlkokul Çağındaki Özel Eğitime İhtiyacı Olan Çocukların Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerine Yönelik Durum Belirleme Çalıştayı

Okul Öncesi ve İlkokul Çağındaki Özel Eğitime İhtiyacı Olan Çocukların Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerine Yönelik Durum Belirleme Çalıştayı

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF ortaklığı ile yürütülen “Okul Öncesi ve İlkokul Çağındaki Özel Eğitime İhtiyacı Olan Çocukların Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerine Yönelik Durum Belirleme Çalıştayı” nın açılışı 16 Mayıs 2017 tarihinde Gaziantep ili, Divan Otel’ de gerçekleştirilmiştir. Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü  Cengiz METE, Ar-Ge Projeler Daire Başkanı Ersin CAN, UNICEF Türkiye Temsilciliği Kaliteli ve Kapsayıcı Eğitim Yöneticisi Doç. Dr. Mehmet BULDU,  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram ÇETİN, Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer YILDIZ, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler ve işitme engelli öğrenciler katılmıştır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram ÇETİN, Genel Müdürlüğümüz tarafından özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik yapılan uygulamalardan bahsetmiştir. Müsteşar Yardımcısı Dr. Muammer YILDIZ  bu bireylerin saklanmaması ve geleceğinin hazırlanması için doğru yönlendirilmesi gerektiğini belirtmiştir. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, kapsayıcı ve kuşatıcı bir anlayışla özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik yapılacak uygulamaların yanı sıra, engelsiz toplum bilincini arttıracak çalışmaları desteklediğini, bu yüzden bu çalışmanın çok önemli olduğunu ve çıktıklarını yakından takip edeceğini ifade etmiştir.

 

Çalışmanın öğleden sonraki otrumunda akademisyenler alana yönelik sunum yapmış ve işitme engelli  öğrenciler yaşadıkları sorunlarını paylaşmıştır. 12 farklı özel eğitim grubu ile durum belirlemeye yönelik çalışmalar 18 Mayısa kadar devam edecek, çalıştay son gün grupların raporlarını paylaşmalarıyla sonlandırılacaktır.

16-05-201716-05-201716-05-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.