Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

OECD, Türkiye´de Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Düzenlemelerinin İncelenmesi Çalışması Ziyaretleri

OECD, Türkiye´de Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Düzenlemelerinin İncelenmesi Çalışması Ziyaretleri

 

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, UNICEF ve OECD işbirliği ile gerçekleştirilen “Türkiye’de Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Düzenlemelerinin İncelenmesi” çalışmasına yönelik faaliyetler kapsamında ilki 31 Ocak-02 Şubat 2017 tarihlerinde yapılan OECD çalışma ziyaretlerinin ikincisi Ankara’da, Wyndham Otel’de 22-26 Mayıs’ta gerçekleştirilmiştir. Çalışma kapsamında yapılan açılış toplantısına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram ÇETİN, UNICEF Türkiye Temsilciliği Kaliteli Kapsayıcı Eğitim Uzmanı Doç. Dr. Mehmet BULDU, OECD uzmanları, AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Ersin CAN ve Genel Müdürlüğümüz daire başkanlıklarının temsilcileri katılmıştır.

Çalışma süresince OECD uzmanları Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Genel Müdürlükler, TOBB-MEYBEM ve TED-TEDMEM yetkilileri, TÜİK uzmanları, akademisyenler ve ÖSYM yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirilmiş, bu görüşmelerde karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunulmuştur. Ayrıca çalışma kapsamında farklı eğitim kademelerinden farklı türdeki okullara ziyaretler gerçekleştirilmiş, bu ziyaretlerde okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle görüşmeler yapılmıştır.  Çalışma kapsamında yürütülen ziyaretler ve görüşmelerin sonuncusu Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Muammer YILDIZ ile makamında yapılmıştır. Çalışmalardan memnuniyet duyduğunu belirten Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Muammer YILDIZ Türkiye’deki ölçme ve değerlendirme uygulamalarının tarafsız bir şekilde OECD tarafından incelenmesinin önemli olduğunu ifade etmiştir.

Çalışmanın son gününde yapılan panele Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN, ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin TOPRAK, UNICEF Türkiye Temsilci Yardımcısı Brenda HAIPLIK, Genel Müdürlüğümüz AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Ersin CAN, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yusuf ÇİDEM ve OECD uzmanları katılmıştır. OECD uzmanları hazırlayacakları raporun içeriği hakkında bilgi vermişlerdir. Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN yapılan çalışmanın ve hazırlanacak raporun Türkiye’deki ölçme ve değerlendirme uygulamaları açısından önemli olduğunu belirtmiştir.

 

 

30-05-201730-05-201730-05-201730-05-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.