Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

MİLLÎ İZLEME SİSTEMİ İÇİN 23 İL TEMSİLCİSİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

“Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığınca Başkent Öğretmenevi’nde 01.06.2017 tarihinde Ölçme Değerlendirme Merkezi Ekipleri oluşturulması planlanan 23 ilin il millî eğitim müdürlüğü temsilcileri ile istişare toplantısı yapıldı.
MİLLÎ İZLEME SİSTEMİ İÇİN 23 İL TEMSİLCİSİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Ersin Can katıldılar. 

Toplantıda Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, katılımcılara projenin Türkiye genelinde uygulanması ile eğitim sistemine getireceği dinamizmden bahsetti. Daha sonra projeyi katılımcılara tanıtan Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı personeli Turgay Taşkın, Millî İzleme Sistemi’ni oluşturan dinamikleri ana hatlarıyla katılımcılara sundu.

Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Kemal Bülbül, il millî eğitim müdürlüğü temsilcilerine, ÖDM Ekiplerinin oluşturulması, proje kapsamında ÖDM’lerin donanım ihtiyaçlarının karşılanması, illerde yapılacak izleme sınavlarının içeriği hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. İl millî eğitim müdürlüğü temsilcileri eğitimin niteliğinin ve öğrenci başarısının artırılması için kendi illerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiler ve proje hakkındaki görüşlerini ifade ettiler. İllerden gelen temsilcilerin proje konusunda oldukça heyecanlı oldukları gözlemlendi.

22-06-2017

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.