Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Millî Eğitim Bakanlığı Adına Yurt Dışına Gönderilen Öğrencileri Bilgilendirme Toplantısı

Millî Eğitim Bakanlığı Adına Yurt Dışına Gönderilen Öğrencileri Bilgilendirme Toplantısı

Açılış toplantısına; Millî Eğitim Eski Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Nabi AVCI’ nın yanı sıra Bakan Yardımcımız Orhan ERDEM, Müsteşar Yardımcımız Ahmet Emre BİLGİLİ,  Müsteşar Yardımcımız Muammer YILDIZ, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Bayram ÇETİN, Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürü Bülent ÇİFTCİ, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda KOCABIYIK, Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Semih AKTEKİN, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil GÜNGÖR, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür TÜRK ile Bakanlığımız adına yurt dışında lisansüstü öğrenimlerine devam eden 222 resmî bursiyer katıldı.

Dört gün süren toplantıların sabah oturumlarında bursiyerlere Millî Eğitim Bakanlığının yapısı, birimleri ve eğitim politikaları hakkında bilgi verildi. Öğleden sonraki oturumlarda ise bursiyerlere alanlarına göre bağlı oldukları Genel Müdürlüklerin yapısı hakkında bilgi verildi.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün oturumlarına Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN başkanlığında Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Bayram TARAN, Millî Eğitim Uzmanı Amine CANIDEMİR, Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Özge ARICI, Görevli Öğretmen Eray SELÇUK ile ölçme ve değerlendirme alanında yurtdışında lisanüstü eğitim gören bursiyerler katıldı. Tanışmanın ardından Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN danışmanı olduğu bursiyerlere Genel Müdürlüğün yapısı hakkında bilgi verdi ve hazırlayacakları tezlerle ilgili görüşme yaptı.

 Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Bayram TARAN Genel Müdürlüğün teşkilat şeması, daire başkanlıklarının görevleri ile Elektronik Sınav Projesi kapsamında e-sınav uygulamalarının ülke çapında yaygınlaştırılması, salonların kurulumu ve sınav süreçlerini anlattı. Millî Eğitim Uzmanı Amine CANIDEMİR Genel Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen ulusal bir izleme çalışması olan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) 4 ve 8.sınıf uygulamaları hakkında bilgi verdi. Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Özge ARICI Veri Analizi İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı tarafından yürütülen uluslararası değerlendirmeler olan TIMSS ve PISA uygulamaları kapsamında yürütülen çalışmalar ile Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme ve Araştırma Projesi kapsamında illerde Ölçme ve Değerlendirme Merkezlerinin kurulumu hakkında bilgi verdi. Görevli Öğretmen Eray SELÇUK ise Soru Oluşturma ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülen soru yazımı, test geliştirme ve kazanım-kavrama testleri hakkında bilgi verdi.

 Millî Eğitim Bakanlığı Adına Yurt Dışına Gönderilen Öğrencileri Bilgilendirme Toplantısı, 11 Ocak’ta Sayın Müsteşarımız Yusuf TEKİN’ in katılımıyla sona erdi.

26-01-201826-01-201826-01-201826-01-201826-01-2018

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.