Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

MEB Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM Bey’e Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce sunum yapıldı. 
MİLLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

MEB Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM Bey’e Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce sunum yapıldı. Yapılan sunum toplantısına Genel Müdürlüğümüzün bağlı olduğu MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT da katıldı. Sunumu Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN gerçekleştirdi. Ayrıca bu sunumda Bakan Yardımcısı Başdanışmanı Dr. Ömer AKAR,  Daire Başkanları Hüseyin GÜÇ, Bayram TARAN, Mecit DÖNMEZBİLEK, Mehmet Emin GÜNAYDIN, Turay KARADERE ve Yunus YAĞMUR hazır bulundu.

 

Yapılan sunumda Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN, “ABİDE Projesi, Soru Bankası Yazılımı,  MEB Test Yazılımı” gibi önem arz eden projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayrıca proje aşamasında olan yeni matbaa çalışmaları ile ilgili bilgilendirmede bulundu.  Sunumda özellikle ABİDE projesi ile ilgili vurgularda bulunan Bayram ÇETİN, projenin, 8.sınıf öğrencilerinin okulda öğrendikleri akademik bilgileri günlük hayatta kullanabilme becerilerinin ölçüldüğü,  farklı madde formatlarını kullanarak üst düzey düşünme becerilerini ölçmeye yönelik beceri testlerinin geliştirildiği, öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerine sahip olma durumlarının belirlendiği bir araştırma olduğunu belirtti.  Genel Müdür Doç. Dr. Bayram ÇETİN’in projenin sonuçları ile ilgili olarak her il için ayrı bir rapor çıkarılacağını da söyledi. Sunum, yeni kurulacak matbaa binasının tanıtımı ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.


12-04-201612-04-201612-04-201612-04-2016 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.