Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Erasmus+ Projesi Kapsamında Avrupa´dan Gelen Misafirler Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Erasmus+ Projesi Kapsamında Avrupa´dan Gelen Misafirler Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Erasmus+ Programı 2016 yılı teklif çağrısı Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Projeleri kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Romanya, Slovakya, Bulgaristan’da bulunan Eğitim Müdürlükleri, anaokulları ve eğitim alt yapılı okul dışı kurumların ortak olarak yer aldığı “Developing the Capacity of Pre-School Education (Okul Öncesi Eğitim Kapasitesinin Geliştirilmesi)” projesi kapsamında Avrupa’dan gelen misafirler Genel Müdürlüğümüzü 15.03.2017 tarihinde ziyaret etti.

Ayrıca Genel Müdürlüğümüze yapılan ziyarette, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı İstiklal Anaokulu yetkilileri de katılım sağladı.

Projenin yurtdışı ortakları Romanya, Bulgaristan ve Slovakya’dan 20 katılımcı ile Çankırı’dan gelen temsilciler Genel Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Bayram ÇETİN başkanlığında toplantıya katıldı. Yapılan toplantıda Sayın ÇETİN Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Okul öncesi eğitimde öğrenci kazanımlarının bir e-platform aracılığı ile izlenmesini sağlayacak bir alt yapının oluşturulması hedeflenen proje ile ilgili olarak yapılan görüşmelerin ardından Sayın Kemal BÜLBÜL Genel Müdürlüğümüzce yürütülen projeler hakkında bilgi aktardı.  

2 yıl sürecek proje süresince yapılacak faaliyetler ele alındı. Türkiye’de gerçekleştirilen bu ilk toplantının ardından Slovakya ve Romanya’da yapılacak toplantılarda gerçekleştirilecek çalışmaların görüşülmesi ile ziyaret sona erdi.

 

 

 

16-03-201716-03-201716-03-201716-03-2017

 

 

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.