Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Dört Beceride Türkçe Dil Yeterliklerinin Belirlenmesi ve Ölçülmesi Projesi Pilot Uygulama Puanlama Çalıştayı Ankara'da Yapıldı

Dört Beceride Türkçe Dil Yeterliklerinin Belirlenmesi ve Ölçülmesi Projesi Pilot Uygulama Puanlama Çalıştayı Ankara'da Yapıldı

Dört Beceride Türkçe Dil Yeterliklerinin Belirlenmesi ve Ölçülmesi Projesi kapsamında 15 ilde yapılan pilot uygulamanın konuşma ve yazma görevleri 05-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında 53 puanlayıcı tarafından Başkent Öğretmenevinde puanlanmıştır. Açılışta Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri (ÖDSGM) Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY projenin amacı, hedefleri ve puanlama aşamasına kadar gerçekleştirilen proje adımları hakkında bilgi vermiş ve 2023 Vizyon Belgesi içerisinde yer alan "Türkçenin Korunması ve Geliştirilmesi" hedefine projenin hizmet edeceğini belirtmiştir.

Beş günlük süreçte 1850 öğrencinin konuşma ve yazma performansları özverili ve sorunsuz bir çalışma ile puanlanmıştır. Puanlama öncesi ÖDSGM personeli tarafından puanlayıcılara örnek puanlamalar üzerinden eğitim verilmiş ve mümkün olduğunca hatalardan arınmış bir puanlama hedeflenmiştir. ÖDSGM personeli tarafından puanlamadan elde edilen veriler kullanılarak pilot uygulama raporu hazırlanacaktır. Söz konusu rapor sonrası elde edilecek veriler doğrultusunda gerekli adımlar atılacaktır.

ÖDSGM Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY kapanış günü de puanlamaya emek veren öğretmenlerimizi yalnız bırakmamıştır. Tatil döneminde puanlama çalışmasına katılarak özveri ile çalışan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür etmiş ve öğretmenlerimizin puanlama çalışması, proje ve Türkçe eğitimi ile ilgili değerlendirme ve dileklerini dinlemiştir.

15-08-201915-08-201915-08-201915-08-2019

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.