Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

12. SINIF 4. ELEKTRONİK (LYS) DEĞERLENDİRME SINAVI AÇILMIŞTIR

12. SINIF 4. ELEKTRONİK (LYS)  DEĞERLENDİRME SINAVI AÇILMIŞTIR

12. Sınıf “4.ELEKTRONİK (LYS) DEĞERLENDİRME SINAVI” açılmıştır.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden 12. sınıf ve mezun öğrencilerine yönelik olarak yapılan Elektronik Değerlendirme Sınavlarına yüz binlerce öğrenci katılmıştır.

12. sınıf ve mezun öğrencilerimize yönelik olarak uygulanan “4. ELEKTRONİK DEĞERLENDİRME SINAVI” 12.05.2016 tarihinden itibaren yayımlanmaya başlamıştır. Daha önce çeşitli tarihlerde yayımlanan Elektronik Değerlendirme Sınavları Üniversite Hazırlık YGS biçimindeyken, 4. ve 5. Elektronik Değerlendirme Sınavları Üniversite Hazırlık LYS biçimindedir. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlı öğrenciler EBA şifreleriyle sisteme giriş yapabileceklerdir. Kurslara kayıtlı olmayan öğrenciler için ise sınavın PDF’leri  ÖDSGM’nin web sayfasından yayımlanacaktır. MEB’in tüm sınıf düzeylerinde hazırlamış olduğu bütün Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavlarına ÖDSGM’nin internet adresinden ulaşılabilmektedir.   http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar  

Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diler, öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.               

“4.ELEKTRONİK (LYS)  DEĞERLENDİRME SINAVI” na ulaşmak için tıklayınız.

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.