Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Ölçme Değerlendirme Merkezleri İle İstişare Toplantısı Yapıldı

Ölçme Değerlendirme Merkezleri İle İstişare Toplantısı Yapıldı

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 25 Ekim 2018 tarihinde Başkent Öğretmenevinde Ölçme Değerlendirme Merkezleri Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Sadri ŞENSOY, Veri Analizi, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Kemal BÜLBÜL, Genel Müdürlüğümüz personeli, 31 İl Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri ile Ölçme Değerlendirme Merkezlerinde görevli il ekip sorumluları katılmıştır.

 

2023 Eğitim Vizyonunda tanımlanan Öğrenci Başarı İzleme Araştırmaları ve diğer çalışmaların illerde yürütülecek bölümleri ile ilgili görüşmelerin gerçekleştirildiği toplantı Genel Müdürümüz Sayın Dr. Sadri ŞENSOY’un açılış konuşmaları ile başlamıştır. Genel Müdürlüğümüz Veri Analizi, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Kemal BÜLBÜL ise yaptığı sunumda Öğrenci Başarı İzleme Araştırmalarının içeriği ve süreci hakkında bilgi vererek Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin bundan sonraki süreçte bu çalışmalarda üstleneceği rolleri ve sorumluluklarını anlatmıştır. İllerden gelen temsilcilerin görüş ve önerilerinin de alındığı toplantı taslak takvim üzerinde yapılan görüşmelerle sona ermiştir.    

26-10-201826-10-2018

Emniyet Mahallesi Milas Sokak No8 Yenimahalle/Ankara - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.