Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü

12. SINIF LYS 2. DEĞERLENDİRME SINAVI PDF’LERİ YAYIMLANDI

12. SINIF LYS 2. DEĞERLENDİRME SINAVI PDF’LERİ YAYIMLANDI

12. SINIF LYS 2. DEĞERLENDİRME SINAVI PDF’LERİ YAYIMLANDI

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devam eden 12. sınıf ve mezun öğrencilerine yönelik olarak yapılan Değerlendirme Sınavlarına yüz binlerce öğrenci katılmıştır.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yıllarında, öğrencilerin genel başarı düzeylerini ölçmek ve sınavlarına hazırlanmalarını sağlamak için Temel Eğitim, Orta Öğretim ve Üniversite Hazırlık düzeylerinde Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavları hazırlanmıştır.

12. sınıf ve mezun öğrencilerimize yönelik olarak uygulanan “LYS 2.DEĞERLENDİRME SINAVI” 07.06.2016 tarihinde yayımlanmaya başlamıştır. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlı öğrenciler EBA şifreleriyle sisteme giriş yapabileceklerdir. Kurslara kayıtlı olmayan öğrenciler için ise sınavın PDF’lerini  web sayfasından indirip kullanabileceklerdir. MEB’in tüm sınıf düzeylerinde hazırlamış olduğu bütün Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavlarına  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet adresinden ulaşılabilmektedir:  http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar   

Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar diler, öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.               

 

“LYS  2. DEĞERLENDİRME SINAVI” na ulaşmak için tıklayınız.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Konya Yolu Üzeri Gazi Hastanesi Karşısı 06500 Teknikokullar / ANKARA - (0312) 413 30 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.